10-те најпопуларни фотографии на Инстаграм за 2016 година

10-те најпопуларни фотографии на Инстаграм за 2016 година

Повеќето од познатите ѕвезди се присутни и на социјалните мрежи, но знаете ли кои се најпопуларни? Декември е последниот месец од годината кога можеме да погледнеме на изминатите случувања и да ги издвоиме најпопуларните фотографии на Инстаграм. Без сомнение, оваа година Селена Гомез го зазема првото место, таа има најмногу следбеници на Инстаграм, а на оваа листа се наоѓаат дури осум нејзини фотографии! Погледнете за кои станува збор.

1. Селена Гомез

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

2. Селена Гомез

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

3. Селена Гомез

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

4. Селена Гомез

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

5. Селена Гомез

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

6. Кристијано Роналдо

A photo posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

7. Селена Гомез

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

8. Селена Гомез

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

9. Кристијано Роналдо

A photo posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

10. Селена Гомез

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар