3 најпопуларни секс-пози кои ја обележаа минатата година

Минатата година ја обележаа секс-пози во кои доминираат жените. Со оглед на тоа што ниту еден маж не може да му одолее на сексуалниот однос во кој главната акција ја води неговата врела партнерка, доколку планирате во 2014 година да зачекорите во топол однос, погледнете ги трите најпопуларни пози кои ја обележаа минатата година, кои секој маж ќе го доведат до лудило.

3 најпопуларни секс-пози кои ја обележаа минатата година

Завртена јавачка

Во оваа секс-поза мажот лежи на грб со раширени нозе, свиткани во колената. Жената седнува врз него, завртена со грб спрема неговото лице. Придржувајќи се за неговите колена, жената ја контролира брзината и длабочината на пенетрацијата, наизменично клекнувајќи и издигнувајќи се, а мажот ѝ асистира, допирајќи ги и поткревајќи ѝ ги колковите.

Секс на столица

Наслонот од столицата потпрете го до кревет или до фотелја. Мажот треба да седне на столот, а жената свртена кон него со лице, треба да седне врз него и да ги префрли нозете преку неговите бедра, потпирајќи се со стапалата на креветот. Додека мажот ја држи за колковите и нежно ја придружува, таа се подига, држејќи се за неговите рамена и така ја диктира динамиката на односот.

Yab Yum

Една од најпопуларните тантрички пози е онаа во која мажот седи со прекрстени нозе, на т.н. турски начин. Жената седи на него, свртена кон него со лице, обвивајќи го неговиот струк со нејзините нозе. Мажот го диктира темпото на водење љубов, со подигање на нејзиното тело. Ова е многу интимна поза, бидејќи во неа партнерите се постојано прегрнати и воедно можат да си разменуваат бакнежи.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар