10-те најпопуларни видеа на Јутјуб од 2015 година

Доволно е само да ги погледнете статистиките на Јутјуб и веднаш ќе сфатите зошто нашите социјални мрежи се преполни со видеа со слатки животни, забавни дечиња, компилации, кавери, различни видови глупости, епски запросувања и слично. Јутјуб моментално има над 1 милијарда корисници, секојдневно добива по 4 милијарди прегледувања и вклучува 6 милијарди часови видеа секој месец.

10-те најпопуларни видеа на Јутјуб од 2015 година

Па, што гледаат луѓето на Јутјуб? Според статистиките, следниве 10 видеа биле најпопуларни во 2015 година. Тие биле избрани според прегледувањата, лајковите, споделувањата, пребарувањата, пародиите, ремиксите и одговорите…

10. Злобни твитови – Издание со претседателот Обама

9. Полицаец фатен на дело како ужива во песната „Shake It Off“ од Тејлор Свифт

8. Златното момче Калум Скот воодушевува со својата аудиција на шоуто „Британија има талент“

7. Забавено видео: Човек со висина од 180 метри во огромен воден балон со големина од 180 метри

6. Караоке во автомобил со Џастин Бибер

5. Битка во синхронизирање со усни помеѓу Вил Фарел, Кевин Харт и Џими Фалон

4. Реклама која допре до целиот свет – Љубовта нема етикети

3. Луд пренк со пластични топки

2. Судир на кланови: Одмазда (Официјална ТВ реклама за Супер Боул)

1. Дечиња одлично танцуваат на песната „Watch Me (Whip/Nae Nae)“ од Силенто


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар