01 јануари 2020 | Кафе пауза

Дали кафето и чоколадото ја зголемуваат интелигенцијата? Што откриваат новите истражувања?

Несомнено, ова се две состојки кои секој од нас ги консумира речиси секојдневно.

5 нешта што среќните парови ги прават пред да си легнат

Што правите вие и вашиот партнер пред спиење? Ги миете забите и лицето, а потоа се вовлекувате под ќебето и гледајте стари епизоди од некоја серија додека не заспиете?

Предлог филмови кои треба да ги погледнете во 2020 година според хороскопскиот знак

Во овој празничен период ние ви предлагаме филм за секој хороскопски знак, а ваша задача е да го погледнете во Новата година.

7 помалку познати дестинации што ќе бидат популарни во 2020 година

Ако размислувате каде ќе патувате во 2020 година, посетете некои од овие помалку популарни дестинации што вреди да ги разгледате.

Сексуален хороскоп за 2020 година

Во текот на 2020 година, сите аспекти од вашиот живот ќе ги почувствуваат последиците од движењето на планетите во наредните 12 месеци.