пејзаж | Кафе пауза

Тест: Одберете слика и откријте нешто повеќе за вашиот карактер

Изберете една од овие слики со пејзажи и дознајте што се крие во вашата потсвест!

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејзажи

Една фотографка започнала проект и ги фотографирала кучињата во зачудувачки пејзажи, а тие се навистина преслатки!

Артистка скицира морски пејзажи кои потоа ги фотографира држејќи ги над крајбрежјето

Без оглед на временските услови, азербејџанската артистка Фидан Заман излегува на брегот на Каспиското море за да ги скицира морето и небото.

Моќни возови патуваат низ прекрасни предели

Во секоја магична сцена, артистот ги повикува гледачите на авантура низ сончевите, снежните или грубите предели со цел да уживаат во патот и да не се грижат за дестинацијата. Погледнете дел од неговата фасцинантна работа...

11 неверојатни локации кои нема да верувате дека се реални

Од бизарни Африкански острови до потонати бродови на Антарктикот, овие 11 локации се толку магични што ќе се посомневате дека се наоѓаат токму на оваа планета.
Датум: 21 мар 2014
, Автор:

27 причини зошто секогаш треба да барате седиште до прозор во авион

Почнувајќи од изгрејсонца и зајдисонца, па се до градовите и најразличните видови на облаци, постои убавина до онаму до каде што вашите очи можат да гледаат.

Лулашка на крајот од светот – авантура само за најхрабрите

Што мислите, дали вие би имале храброст да се лулате над оваа огромна бездна?

Најсложената уметност од хартија

Прекрасна и уникатна уметност инспирирана од светот околу нас...

Што се крие зад овие убави пејзажи?

Овие фотографии потсетуваат на пејзажи составени од брда, карпи, долини и планини. Но, кога ќе ги погледнете одблизу, ќе сфатите дека станува збор за природа, но во човеков облик. :)

Како да влезете во езеро, а да не се намокрите?

Во Австрија постои едно живописно место, каде што посетителите имаат прилика да се движат низ езерце, без да се намократ ни капка.
12