За авантуристите: Највозбудливите и највисоките места во Хонгконг

Иако Тамас Ризсави имал само недела дена за истражување, тој сепак успеал да ги пронајде и да ги искачи најавантуристичките, најризичните и најубавите места во Хонгконг. Со неговите пријатели, тој се искачувал и дење и ноќе, па дури и за време на најгустата магла.

„Уживав во секој момент од тоа, во сета таа опасност и возбуда, иако мојата главна цел беше да можам да го покажам градот од уникатна перспектива“, вели Тамас.

Погледнете ги неговите фотографии и уживајте!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар