Моќни возови патуваат низ прекрасни предели

Моќни возови патуваат низ прекрасни предели

Моќни парни мотори испуштаат огромни облаци од чад во воздухот, додека патуваат низ неверојатни области ширум светот. Инженерот и фотограф, Метју Малкиевич обожава да патува, но и да ги документира своите искуства од патувањата. Токму затоа тој прави одлични фотографии од возови додека тие се движат по пругата. Во секоја магична сцена, артистот ги повикува гледачите на авантура низ сончевите, снежните или грубите предели со цел да уживаат во патот и да не се грижат за дестинацијата. Погледнете дел од неговата фасцинантна работа…

Моќни возови патуваат низ прекрасни предели

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар