Како да влезете во езеро, а да не се намокрите?

Како да влезете во езеро, а да не се намокрите?

Во Феклабрук, Австрија постои едно навистина живописно и креативно место, каде што посетителите имаат прилика да се движат низ езерце, без да се намократ ниту една капка. Прекрасниот пејзаж вклучува патче кое води кон вдлабната кружна површина, во која луѓето можат да влезат и да се релаксираат покрај природата.  Како да влезете во езеро а да не се намокрите?Набљудувачката удолна платформа создава едно натприродно чувство, додека гледате како нивото на водата се покрева од сите страни. Кога луѓе ќе влезат во просторот за релаксација, во зависност од перспективата од којашто ги гледате, изгледа како тие да шлапкаат во езерото, без воопшто да се натопат.Како да влезете во езеро а да не се намокрите?Како да влезете во езеро а да не се намокрите?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Алек Reply

    се надевам дека Коце нема да го види ова

  2. alma Reply

    ha haha bravo alek

Остави коментар