Пролетно разубавување на ноктите на вашите стапала

Денот постепено се продолжува, температурите се зголемуваат, времето се подобрува… Конечно доаѓа оној период од годината кога полека излегуваме од „зимскиот сон“ и инспирирани од светлината добиваме желби за разнобојност. Поради тоа ја менуваме монотоната сива облека која не топлела цела зима, додававме што повеќе пролетни бои и веднаш ги лакираме ноктите на рацете во истиот дизајн. Но, зошто да сопрете таму?

Пролетно разубавување на ноктите на вашите стапала

Наскоро ќе ги вратите во употреба и подолго скриените сандалчиња со кои ќе можете да ги покажете и ноктите на вашите стапала. Погледнете ги наредниве неколку креативни идеи, земете ги сите лакови за нокти што ги имате и оставете ја четката да ве води…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар