26 август 2013 | Кафе пауза

4 правила за чување брада… доколку сакате повторно да бакнете девојка

Повеќе од половина жени не сакаат да бакнуваат мажи со брада.
Датум: 26 авг 2013
, Автор:

Вкусна мусака со пире и топен кашкавал

Необична вкусна мусака, која сите ќе ја обожаваат...

Слатка дружба помеѓу мало девојче и горила

Малата Кајла заедно со нејзините родители билa во посета на зоолошката градина во Атланта, каде што запознала еден многу интересен нов пријател.

20 работи за кои животот е премногу краток за да се грижиме

Иако делуваат како многу важни, повеќето грижи само ви пречат да го искусите остатокот од животот во целост. А проблемите, како доаѓаат, така и се надминуваат...
Датум: 26 авг 2013
, Автор:

Супер совети за губење калории

Ова се неколку совети од експерти за здраво и безбедно слабеење, кои треба да ги послушате за да успеете постепено да ја намалувате својата тежина.

Направете стилска и модерна од обична памучна маичка

Обичните памучни маички се многу практични, но брзо ни здосадуваат, па само ни стојат во плакарите, избегнувајќи ги да станат дел од некоја комбинација. Доколку имате ваква маичка во вашиот плакар...
Датум: 26 авг 2013
, Автор:

Мачка шизи на дабстеп

Ова маче знае да игра на дабстеп. Иако му треба помош за движењата, сепак изгледа како сосема да е внесен во изведбата и како воопшто да не му пречи изборот на музиката. :)
Датум: 26 авг 2013
, Автор:

Најсложената уметност од хартија

Прекрасна и уникатна уметност инспирирана од светот околу нас...