Познати личности кои биле во врска во минатото

Познатите личности често знаат да изненадат со некој потег, а многупати тоа го прават за да им се зголемат публицитетот и славата.

Како модерната технологија ја менува љубовта?

Влијанието кое технологијата го има врз љубовните врски и романси не е мало и не може да помине незабележано. Еве како модерната технологија ги менува љубовта и врските.
Датум: 05 окт 2013
, Автор:

Зошто ако сте неразделни со партнерот ќе имате полош сексуален живот?

Раздвоеноста ги распалува страстите во врските. Истражување кое се работело во соработка со 2.000 парови, покажало дека оние партнери кои поретко се гледаат...

5 навики на среќните парови

Сите познаваме парови кои дури и по долги години поминати заедно се гледаат со ист жар како првиот ден. Што е тоа што тие го прават различно од другите парови?
Датум: 18 апр 2013
, Автор:

Зошто среќните парови се подебели?

Среќниот брак предизвикува зголемување на тежината, а задоволството во љубовта има негативен ефект на физичкиот изглед...

Кога љубовните двојки ќе си ги заменат улогите и облеката

Знаеме дека паровите колку подолго се заедно, толку повеќе наликуваат еден на друг. Имаат слични стилови, но не и исти парчиња облека. Кога и тоа би го надминале...
Датум: 15 ное 2012
, Автор:

Дали сте задоволни од вашиот сексуален живот?

Магичната комбинација за разгорување на страстите и кај мажите и кај жените е преку вечера и шише вино...

Најпознати љубовни парови во историјата

Верувате ли во вистинска љубов? Ова се најпознатите љубовни стории во историјата и во литературата кои вечно ќе се паметат.
Датум: 23 фев 2012
, Автор:

Perfect Couples (Совршени парови)

ТВ серија за 3 сосема различни љубовни двојки кои се обидуваат да опстанат во совршени врски...
Датум: 01 мар 2011
, Автор:

10 љубовни предвидувања за 2011

Влезете малку поподготвено на полето на љубовта во 2011. Да видиме што предвидуваат експертите за љубовта оваа година.
Датум: 10 јан 2011
, Автор: