6 причини поради кои паровите треба заедно да гледаат порно филмови

Постои верување дека порно филмовите се штетни и придонесуваат за растурање на врските. Тоа не е точно.

Среќни парови ги опишуваат меѓусебните чувства без да го спомнат зборот „љубов“

Рекламна кампања која ќе ве потсети на некои важни работи за љубовта...

5 темни тајни кои „среќните парови“ ги кријат од вас

Овие резултати ќе ве изненадат, но и ќе ви помогнат да ја промените перспективата за вашата врска.

Погледнете како парови одговараат на едно непријатно прашање

Што ако ве повикаа да бидете дел до проект за чии потреби ќе требаше да одговорите на едно интимно и непријатно прашање поставено од страна на вашиот партнер?
Датум: 10 ное 2014
, Автор:

Среќните парови кои постојано постираат на Фејсбук и не се толку среќни

Најново истражување покажува дека заљубените постови на ФБ зборуваат повеќе за несигурноста на нивните автори отколку за нивната благосостојба.
Датум: 02 окт 2014
, Автор:

4 начини на кои среќните парови остануваат среќни

Малите промени во однесувањето и рутините се клучот при одржувањето на здрава љубовна врска.

6 терапии за парови кои можете и самите да ги пробате

Овие вежби не се однесуваат само на дисфункционалните парови. Понекогаш тие можат да послужат и како одлична превентива за спречување на поголеми проблеми кај сите парови.

18 нешта што на паровите кои се подолго време во врска им е здодеано да ги слушаат

Погледнете што навистина им се врти во глава на паровите откако ќе им се постават прашања како „Зарем не се плашите дека пропуштате работи?“

Изненадувачки придобивки од бакнувањето

Следниот пат кога ќе почувствувате дека сте под стрес, бакнете го вашиот партнер...

Што им се случува на заљубените парови?

Откријте низ што сѐ поминуваат заљубените парови, а ако и вие сте биле во ваква состојба, можеби ќе се пронајдете.
Датум: 27 фев 2014
, Автор:

Книга: „Да се сака со отворени очи“ – Хорхе Букај

Нели целта е да најдеш личност со која зборувате на ист јазик, која умее да ги преточи во зборови твоите мисли и со која ќе посакаш да го изградиш својот пат до дома?
Датум: 12 дек 2013
, Автор:

Лекции за љубовта од старите среќни парови

Еве што нè научиле постарите и поискусните кога станува збор за љубовните врски.
Датум: 29 ное 2013
, Автор: