29 мај 2015 | Кафе пауза

Филм: Оргазам (The Little Death)

Необичните сексуални животи на четири парови надополнети со добра доза хумор
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Писмо до неговата девојка

Ако некогаш дознаеш за мене, разбери го. Јас го разбирав, разбери го и ти. Разбери дека го посакував, го обожавав. Секоја моја емоција, верувај, наместо да ја кажам, паѓаше од моето срце.
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Дали сте перверзни? Што гледате на сликата?

Никогаш доста од загатки кои си поигруваат со нашиот мозок. Погледнете добро во цртежот. Што гледате?
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Американска солена пита со пилешко и печурки

Брз и вкусен оброк за кој било ден од неделата

Дали го гледате истото што и ние? Можете ли да погодите за што е оваа реклама?

Овој билборд ретко чиј поглед може да остави рамнодушен, а особено кога се работи за припадничките на понежниот пол.
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Рози од јагоди и чоколадо: Веднаш ќе сакате да ги направите и вие!

Дури и да не знаете да готвите, ова ќе сакате да го пробате. Само три состојки до креативен, несекојдневен десерт, кој е одличен за послужување.
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Дали правилно го пиете вашето кафе?

Научниците објаснуваат дека утринското пиење кафе не е најефикасен начин на консумирање...

Ослободете се од вошките на едноставен и природен начин

Без разлика на нивото на лична хигиена, тие може да се појават кај секого, затоа не треба да се бара виновникот, туку да се работи на решавање на проблемот.
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Држите диета, спортувате, а сè уште немате витка линија!? Тогаш дефинитивно е заради ова!

Правилно се храните, држите диети, се движите, вежбате, а килограмите само се натрупуваат. Во што е проблемот? Еве ја препораката од една дама.
Датум: 29 мај 2015
, Автор:
12