Дали го гледате истото што и ние? Можете ли да погодите за што е оваа реклама?

Дали го гледате истото што и ние? Можете ли да погодите за што е оваа реклама?

Овој билборд ретко чиј поглед може да остави рамнодушен, а особено кога се работи за припадничките на понежниот пол.

1-dali-go-gledate-istoto-shto-i-nie-mozhete-li-da-pogodite-za-shto-e-ovaa-reklama-kafepauza.mk

Луѓето кои смислуваат реклами за билборди се трудат тие да остават што посилен впечаток за што пократко време. Меѓутоа овој билборд кој осамна на улиците во Костарика докажа дека лесно можете да им го одвлечете погледот на возачите и на подолго време. Особено доколку имаат перверзен ум.

Гледајќи ја оваа реклама одзади, таа делува како пенис во ерекција. Но, вистинската слика е многу поинаква.

2-dali-go-gledate-istoto-shto-i-nie-mozhete-li-da-pogodite-za-shto-e-ovaa-reklama-kafepauza.mk

Во прашање е реклама за пиво, а колбасот е придружен елемент во овој маркетиншки потфат. Многу возачи признале дека биле убедени дека тоа е пенис, па често успорувале за да ја видат „целосната слика“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. jas Reply

    hahah

Остави коментар