Држите диета, спортувате, а сè уште немате витка линија!? Тогаш дефинитивно е заради ова!

Држите диета, спортувате, а сè уште немате витка линија!? Тогаш дефинитивно е заради ова!

Правилно се храните, држите диети, се движите, вежбате, а килограмите само се натрупуваат. Во што е проблемот? Еве ја препораката од една дама.

Држите диета, спортувате, а сè уште немате витка линија!? Тогаш дефинитивно е заради ова!

„Важно! Важно! Важно!!!

Никако немојте да ја миете косата додека сте под туш!

Имено, се работи за тоа дека шампонот се лизга низ вашето тело додека се туширате.

Не ми е јасно зошто не се сетив на ова порано!

Користев шампон секогаш кога се туширав! Кога ја мијам косата, шампонот се лизга низ моето тело, а на налепницата на шампонот стои јасно втиснато предупредување:

ЗА ЕКСТРА ВОЛУМЕН

Не е ни чудо што качував тежина… И што сега?

Се ослободив од тој шампон и сега ќе почнам да се туширам со сјај за миење садови. На неговата налепница јасно пишува:

ГИ ТОПИ МАСНОТИИТЕ КОИ ИНАКУ ТЕШКО СЕ ОТСТРАНУВААТ

И проблемот е решен!

Ако случајно сум недостапна или не ви се јавувам на мобилен, тоа значи дека сум под тушот. :)“

Напомена: За сите оние кои не стојат најдобро со хуморот, ова е шала. Во никој случај немојте да ја миете косата со сјај за садови. За настаната штета од евентуалната ваква постапка – не одговараме.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. :) Reply

    Ahahhahahahahahahahaha!!!

Остави коментар