Дали сте перверзни? Што гледате на сликата?

Никогаш доста од загатки кои си поигруваат со нашиот мозок. Погледнете добро во цртежот. Што гледате?

Наводно само 2% од луѓето го гледаат она што е навистина нацртано, а останатите – па веројатно го гледаат истото што и вие.

dali-ste-perverzni-shto-gledate-na-slikata-kafepauza.mk

  • Што навистина е нацртано на сликата?

    Веројатно и вие како и мнозинството луѓе не можете да видите ништо друго освен пар од маж и жена во перверзен контекст. Но, ако ви кажеме дека тоа е всушност само маж кој седи со прекрстени нозе и чита книга, веројатно ќе се чудите како веднаш не можевте да ја видите сликата на овој начин.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар