12 необични нешта кои мажите ги сметаат за секси

12 необични нешта кои мажите ги сметаат за секси

Сите сме свесни дека мажите неизмерно многу ја сакаат женската фигура, како и облеката со која тие ја нагласуваат. Ние исто така знаеме и дека тие ги сметаат за секси искрените насмевки, како и високата самодоверба. Но, постојат и други нешта кои жените постојано ги прават, а мажите ги сметаат за неодоливо секси. Погледнете за што станува збор…

12 необични нешта кои мажите ги сметаат за секси

1. Обично растегнување. Без разлика дали само што сте станале од спиење, или пак се обидувате да се протегнете по подолго време поминато во седење, ова движење е како магија за секој маж. Постои нешто неверојатно за нив кај жените кои ги опуштаат своите мускули.

2. Пот. Вие можеби би помислиле дека таа е грозна, но жените кои сјаат од пот се исклучително привлечни за мажите. Дури и да сте разбушавени и уморни, мажите сè што гледаат на вас е сјаење и привлечност.

3. Тресење. Без разлика колку непријатно се чувствувате кога одредени делови од вашето тело се тресат, секој маж бескрајно го цени телото во движење.

4. Чувство на лутина. Не постои ниту едно научно објаснување зошто мажите сакаат лути жени. Тоа е нешто што едноставно не може да биде сфатено. Изгледа постои нешто примално во карањето со жена кое им испраќа на мажите неврони во одредени заспани делови од нивниот мозок. Кој би знаел…

5. Бушава и несредена коса. Жените вложуваат многу време и труд во нивната фризура, но кога станува збор за мажите, тие сметаат дека не постои ништо посекси од девојка со бушава коса, падната врз нејзиното лице.

6. Пукање со пиштол. Мажите сакаат нешта кои се деструктивни и гласни. Тие исто така сакаат и жени. Токму затоа за нив оваа комбинација е како од соништата.

7. Карирана кошула. Во комбинација со обична маичка оваа кошула може да предизвика секој маж да го изгуби својот умот. Особено ако тоа е единствената облека на вас.

8. Бејзбол капи. Ќе добиете бонус поени и ако сте спортски фан. За мажите, жените кои носат бејзбол капи се едни од најнеодоливите изгледи кои тие можат да ги имаат.

9. Носење на неговата облека. Зарем мора да кажеме ништо повеќе?

10. Заводливо јадење. Бананите не се секси. Мажите кои јадат банани не се секси. Но, што се случува кога жените јадат банани? Една од најсекси глетките за секој маж.

11. Инструменти. Без разлика на музичкиот инструмент кој жената знае да го користи, таа покрај себе прави тој да изгледа многу пожежок отколку во рацете на мажите.

12. Шипки за стриптиз. Зошто мажите толку многу сакаат шипки за стриптиз? Што е тоа што овие движења на жената ги прави толку атрактивни за мажите? Само тие го знаат точниот одговор…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар