4 типови тишина кои се штетни за вашата љубовна врска

Како и секој пар, така и вие. Сте се скарале, и до толку сте се налутиле, што потоа подолго време не разговарате.

5 заблуди за среќните љубовни парови во кои сите веруваме

Треба да бидеме свесни за заблудите поврзани со среќните љубовни парови за да не дозволиме тие да ја обликуваат нашата врска врз основа на нереалистични очекувања.

Навиките на најмоќните љубовни парови во светот

Бред и Анџелина. Барак и Мишел. Вил и Кејт. Сте се запрашале ли некогаш што е она што го дефинира и гарантира нивниот однос?

Како да ја зголемите вербата во вашата љубовна врска?

Во врската треба да се чувствувате сигурно и заштитено, но тоа не е лесно да се постигне.

Со кој јазик на љубовта зборувате?

Кога паровите се жалат еден од друг, често ја користат фразата „како да не го зборуваме истиот јазик“.

10 причини зошто паровите кои се забавуваат заедно се најсреќни

Играјте, смејте се и уживајте во заедничките излегувања бидејќи животот е убав.
Датум: 23 мар 2016

4 мали, но големи вистини за лагите и оние кои лажат

Кога навистина сакаме да ја слушнеме вистината, иако боли?

Среќни и секогаш заљубени: Најсилните љубовни хороскопски комбинации

Единствената совршена работа во овој несовршен свет е нивната љубов.
Датум: 17 јан 2016

5 „чудни“ факти за смеењето кои не сте ги знаеле

Многу работи се напишале за смеењето, но дали ги знаете овие интересни факти?

30 нешта кои не ви е криво што ги губите кога ќе влезете во сериозна врска

Нешто губите, нешто добивате. Како и да е, не ви е криво...