4-те хороскопски знаци кои се експерти за спојување парови

Спојувањето на парови понекогаш може да изгледа како случајност, но зад ова се крие многу повеќе.

Зошто на некои парови воопшто не им е грижа за Денот на вљубените?

Денот на вљубените им се допаѓа на младите парови и го користат како прилика да се чувствуваат убаво и да си подарат нешто.

„Пред и потоа“ фотографии од парови што ќе ве натераат да верувате во љубовта

Разводите се толку чести овие денови што многу луѓе воопшто не веруваат во среќен крај. Погледнете ги овие фотографии и вратете си ја вербата во љубовта.

Најубавите тропски острови за бескрајно уживање на младите брачни парови

Летото на многумина им е омилена сезона, особено кога е во комбинација со летен одмор и сакана личност.

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

Многу луѓе се изненадени кога ќе видат пар со разна височина, тежина, националност и слично...

11 вистински приказни кои ќе ве натераат повторно да верувате во љубовта

Бидејќи повеќето врски немаат среќен крај, понекогаш е навистина тешко да верувате во љубовта.

9 парови кои докажуваат дека богатите мажи не одбираат само топ модели

Постои стереотип дека сопругите на богатите и успешни мажи не прават ништо освен што одат во салони за убавина...

Неверојатни фотографии од најинтимните моменти на паровите

Минатото лето, еден пар ја контактирал 27-годишната Рокси Ерве, фотографка од Париз. Парот имал едноставно, но интересно барање – да ги фотографира во кревет.

6 научно докажани причини зошто партнерите почнуваат да личат еден на друг со текот на времето

Сите љубовни парови имаат заеднички интереси, а понекогаш имаат дури и слични црти на лицето.

Дознајте на кој ден се случуваат најголемиот дел од запросувањата

Долго очекуваното прашање можеби ќе ви биде поставено порано одошто мислите.

12 парови во хороскопот кои се најмоќни кога се заедно

Хороскопските знаци се водени од 4-те основни елементи – оган, земја, воздух и вода. Овие елементи се едни од основните фактори кои ја одредуваат компатибилноста едни помеѓу други.

Психолог кој работел со повеќе од 1.000 парови открива кој е најважниот фактор во врската

Џон Ким е познат психолог за парови и тој открива дека најважниот фактор во секоја љубовна врска е почитта.