10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

Според едно истражување, голем број брачни парови навистина личат едни на други затоа што имаат исто потекло. Истражувачите ги проучувале гените на 879 брачни парови од три генерации од северна, западна и јужна Европа.

Истражувачите откриле дека луѓето стапувале во брак со луѓе со кои делеле генетски карактеристики, но оваа тенденција се намалувала од генерација до генерација.
Некои постари истражувања покажале дека сличноста меѓу паровите кои се заедно долго време може да се објасни и со фактот дека тие честопати ги споделуваат истите емоции. На пример, гледаат исти ТВ серии и се смеат или се муртат за исти работи. Така, тие подлежат на слични промени на брчките на лицето.

Иста боја на очите и косата, слична форма на носот, полни усни се само некои физички карактеристики што ги споделуваат некои од холивудските парови. Погледнете 10 од нив.

1. Софи Хантер и Бенедикт Камбербач

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

2. Дилан Спроус и Барбара Палвин

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

3. Жизел Бундхен и Том Брејди

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

4. Руни Мара и Хоакин Феникс

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

5. Џесика Алба и Кеш Ворен

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

6. Алексис Бледел и Винсент Картајзер

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

7. Кортни Кокс и Џони Макдејд

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

8. Маги Џиленхол и Питер Сарсгард

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

9. Џастин Тимберлејк и Џесика Бил

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

10. Никол Кидман и Кит Урбан

10 познати холивудски парови кои изгледаат како брат и сестра

Можеби ќе ве интересира и како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар