28 април 2020 | Кафе пауза

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

Концептот за убавина се менува со текот на времето, но иако постојано се појавуваат нови лица во шоубизнисот и се борат за титулата најубав маж, никои од нив сè уште не успеваат да им се приближат на овие незаборавни легенди.

Дали сте меѓу нив? Овие се најдобрите мајки во хороскопот

Како родител, мора да му обезбедите на вашето дете дом, храна, љубов и можности за раст и развој.

8 факти за вашето тело кои укажуваат на тоа дека ќе живеете подолго

Здравите навики не се единствената работа што може да ви го зголеми животниот век, но постојат некои знаци што може да укажат на тоа дека ќе живеете долг живот.

Експертски совети: Како да ги зголемите усните?

Според стилистката за разубавување Кејти Џејн Хјуз од Њујорк, зголемувањето на усните едноставно вклучува создавање мали сенки на одредени места

10 работи што се менуваат откако ќе ги изгубите родителите

Никој никогаш не бил подготвен за смртта на своите родители. Тоа е удар кој го менува вашиот живот засекогаш. Колку и да не сакате да го замислувате тој момент, еден ден сигурно ќе се случи.

Украсете го домот со овие необични растенија во форма на медузи

Сукулентите станаа многу популарни растенија во украсувањето на ентериерот и екстериерот, особено затоа што не им треба толку многу внимание како на другите растенија.

Ако сте љубител на нутела, пробајте го овој пијалак со 3 состојки

Во последно време, многу луѓе објавија фотографии на Инстаграм од успешно направеното „далгона кафе“, а сега можете да направите и бескофеинска верзија со нутела.

Не можете да ги натерате другите да ве сакаат

Ако постојано се прашувате „Зошто другите не ме сакаат?“ и „Што не е во ред со мене?“, вистината е дека не е секогаш до вас.

4 хороскопски парови кои не можат да ги држат рацете настрана еден од друг

Погледнете кои хороскопски парови едноставно не можат да одолеат еден на друг, дури и кога се привлечени од некомпатибилен хороскопски знак.

15 бесплатни работи што можете да ги земете од хотелите во коишто престојувате

Мали шишиња со шампон, крем и сапун - секогаш е убаво да зачувате спомени од интересното патување така што ќе земете неколку корисни работи од хотелот во кој сте престојувале.