Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

Концептот за убавина се менува со текот на времето, но иако постојано се појавуваат нови лица во шоубизнисот и се борат за титулата најубав маж, никои од нив сè уште не успеваат да им се приближат на овие незаборавни легенди.

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

1. Рудолф Валентино

Поминаа повеќе од 90 години од смртта на Рудолф Валентино, а сеќавањето на актерот кој имаше обожаватели ширум светот сè уште не избледува.

Цела генерација жени сакаа да се прошетаат со него на зајдисонце, изјавила актерката Бет Дејвис во една прилика. На неговиот погреб во Њујорк во 1926 година, повеќе од 100.000 луѓе се собрале за да ѝ оддадат почит на првата вистинска филмска ѕвезда во светот.

2. Пол Њуман

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

Русокосиот Пол Њуман оставил трага во филмската историјата како еден од најдобрите холивудски актери на сите времиња. Покрај неговиот талент, бил обдарен и со убавина на која жените едноставно не можеле да ѝ одолеат.

Во продолжение погледнете ги и останатите фотографии и дознајте кои други џентлмени редовно се појавуваат на листите со најубавите мажи на сите времиња.

3. Роберт Ретфорд

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

4. Кери Грант

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

5. Стив МекКвин

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

6. Грегори Пек

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

7. Монтгомери Клифт

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

8. Барт Ланкастер

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

9. Џин Кели

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

10. Ворен Бити

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

11. Рок Хадсон

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

12. Џејмс Дин

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

13. Гери Купер

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

14. Клинт Иствуд

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

15. Сидни Поатје

Им нема рамни: 15-те најубави мажи на сите времиња

Можеби сакате да дознаете и кои се 6-те најубави бринети на сите времиња: Жени кои никогаш нема да бидат заборавени!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар