Ако сте љубител на нутела, пробајте го овој пијалак со 3 состојки

Ако сте љубител на нутела, пробајте го овој пијалак со 3 состојки

Повеќето луѓе се дома по цел заради пандемијата и еден дел од времето го користат за испробување нови рецепти. Во последно време, многу луѓе објавија фотографии на Инстаграм од успешно направеното „далгона кафе“, а сега можете да направите и бескофеинска верзија со нутела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valentina Mussi✨ Food + Travel (@sweetportfolio) on

Потребни состојки:

  • една голема лажица нутела
  • 80 милилитри хопла
  • 250 милилитри млеко

Начин на подготовка:

На дното од шолјата ставете ја лажицата нутела, потоа додајте ги хоплата и ладното млеко и сите состојки измешајте ги рачно. На врвот можете да украсите со нутела или со парчиња чоколадо.

Погледнете како да го подготвите и овој кремаст напиток од јагоди што ги воодушеви жените на социјалните мрежи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар