03 април 2017 | Кафе пауза

8 делотворни вежби за отстранување на подбрадокот и справување со брчките на вратот

За нашето тело да остане младо и затегнато, потребна е правилна исхрана и физичка активност.

Пролетно изненадување: Цветни чоколадни тортички

Заблажување за време на топлите пролетни температури

Мудроста на животот

Поука: Бидете присутни каде и да сте.

Кои се двете најсреќни доби во животот на луѓето?

Потрагата по најсреќните години во животот ги одвела научниците до две сосема различни доби во кои луѓето биле најсреќни.

9 правила на вистинските дами: Тие никогаш не наседнуваат на машката манипулација!

Како да се отворите себеси за љубов, но истовремено да си го заштитите срцето кое сте го негувале со толку многу грижа и внимание?

Секогаш бидете тука за луѓето кои ви значат

Бидете тука за најблиските кога најмалку го заслужуваат тоа, бидејќи токму тогаш најмногу им треба вашата помош и поддршка.

Засекогаш ќе се каете доколку раскинете со некој од овие 5 хороскопски знаци

Кога еднаш ќе раскинете со некој од овие хороскопски знаци, нема враќање назад, бидејќи тие едноставно не можат да преминат преку тоа што сте им го скршиле срцето кое толку несебично ви го подариле.

Дали вашата љубов почнала да преминува во посесивност?

Кај жените љубовта често преминува во посесивност, а ова се знаците кои укажуваат на тоа.

Имате проблеми со тежината? Можеби се во прашање овие не толку познати хормони…

Хормоните не влијаат само на нашиот изглед, туку и на нашето здравје, па би било добро да знаете што е можно повеќе за нив.

11 работи што ќе ги разберете само ако братучедите ви се најдобри пријатели

Најважно од сѐ е што знаете дека тие секогаш ќе бидат тука за вас.

Љубовна врска од соништата: 7 видови парови кои никогаш нема да раскинат!

Што мислите за љубовната врска помеѓу интелектуалец и емотивец, или пак помеѓу практичар и уметник?

Кажете им збогум на крлежите: Направете природен спреј против опасните паразити

Со доаѓањето на пролетта доаѓаат и крлежите, а за да бидете сигурни дека крлежот нема да заврши на вас, направете природен спреј против овие досадни паразити.