Хороскопски знаци кои кога-тогаш ќе завршат заедно

Нив им е судено да бидат заедно, барем така велат ѕвездите. Погледнете за кои 2 парови станува збор.
Датум: 18 окт 2015
, Автор:

6 видови парови кои никој не може да ги поднесе во своја близина

Без разлика дали сте сингл или пак, во врска, постојат одредени видови парови кои со самото свое присуство им прават на другите да им биде непријатно.

9 најголеми заблуди за паровите кои немаат деца

Да се биде родител е животна одлука која не смее никому да биде наметната, туку треба да биде донесена врз основа на сопствените размислувања, ставови и желби.

Сѐ што треба да знаете за флертувањето

И кога мислевте дека знаете сѐ за флертувањето...

Прекрасни фотографии од штотуку венчани хомосексуални парови

Овие фотографии покажуваат лица на пресреќни и насмеани луѓе на денот на нивната венчавка кои делат бесконечна љубов еден за друг.

7 славни парови кои морале да продолжат да работат заедно откако раскинале

Погледнете дел од најпопуларните славни парови кои по раскинувањето морале да продолжат да работат заедно...

Филм: Оргазам (The Little Death)

Необичните сексуални животи на четири парови надополнети со добра доза хумор
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Љубовта на ТВ екраните: Што научивме од најубавите ТВ парови?

Паровите од тв сериите поминуваат низ разни случки но скоро во сите случаи тие завруваат заедно. Има многу работи што можеме да ги научиме од нив .

4 навики на вистински среќните парови

Прочитајте ги следниве неколку начини за кои психотерапевтите тврдат дека можат да им помогнат на сите партнери да најдат среќа и задоволство во својата врска.

Спонтани фотографии од млади вљубени парови на улиците на Њујорк

Фотографии полни со полетност карактеристична за почетоците на врските...

9 теми на кои среќните парови редовно дискутираат

Без разлика дали се длабоки или не, пронајдовме 9 теми на кои мислиме дека сите парови треба да дискутираат.