Прекрасни фотографии од штотуку венчани хомосексуални парови

Денот на венчавката е еден од најубавите и најсреќни денови во животот на младенците. Тоа е денот кога тие решаваат да започнат заеднички живот, да се сакаат и почитуваат и да бидат среќни заедно. Славејќи ја љубовта пред сѐ останато, тој ден е денот кога некој нè прифаќа нас такви какви што сме и ние го прифаќаме тој некој со цело срце и душа. Без разлика кои сме и што сме за останатиот дел од светот, од тој ден еден за друг сме си сѐ со партнерот.

(0)-prekrasni-fotografii-na-shtotuku-venchani-homoseksualni-parovi-kafepauza.mk

Месец јуни во Соединетите Американски Држави е прогласен за месец на гордите хомосексуалци, бисексуалци и трансџендери. Иако ова е сѐ уште табу тема кај нас, сѐ што следниве фотографии покажуваат се лица на пресреќни и насмеани луѓе на денот на нивната венчавка кои делат бесконечна љубов еден за друг. Љубов која тие ја овековечиле со брак.

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

 1. Mire Reply

  Срцкиии, мојот најдобар другар е хомо(а никогаш не би рекле :D) и го обожавам!!!
  Душа човек е, се знаеме од бебиња, заедно не само што пораснавме, туку еве и созреавме… Неговите знаат дома, во супер врска е, двата се прекрасни луѓе, со големи души… и многу би сакала што поскоро да им сме кумови (со мојот сопруг) <3
  Познавам неколку геј луѓе и сите тие се… таман, сосема нормални луѓе, со единствена разлика во изборот на партнерите, што ни мене, ни никому не му менува ништо…
  Јас сум ЗА и за посвојување дечиња, бидејќи знам дека (барем за луѓето што ги познавам) дечињата сигурно ќе раснат во Љубов и здрава семејна атмосфера, со здрели и искусни луѓе…
  пс Хомосекуалноста не се учи, населедува, пренесува, заразува… со неа се раѓаш (и умираш)… Затоа е "безбедно" да посвојуваат дечиња, дечињата ќе си ја развијат секс.ориентација што си ја носат со раѓање, никој никого неможе да му влијае на сексуланата ориентација 🙂
  Љубов не омраза!!!

 2. Anonymous Reply

  aj dosta so tie gluposti ‘gej parovi’gospod rekol da se spojat mazot i zhenata.za toa ke propadne svetot.gavolska rabota.sramota ,katastrofa-opst haos!!!!

Остави коментар