Прекрасни и вкусни торти кои би ви било жал да ги јадете

Интересното нешто кај тортите е тоа што тие не се само кулинарски деликатеси туку и интересни визуелни креации. Со правилните состојки, вистинскиот талент и соодветните способности, добриот пекар може да ја претвори неговата обична торта во вкусно уметничко ремек-дело кое е сласт и за очите и за устата.

1-prekrasni-i-vkusni-torti-koi-ke-vi-e-zal-da-gi-izdete-kafepauza.mk2-prekrasni-i-vkusni-torti-koi-ke-vi-e-zal-da-gi-izdete-kafepauza.mk

Еве некои толку добро дизајнирани торти, што можете со очи да ги јадете.

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзин начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар