17 јануари 2016 | Кафе пауза

Среќни и секогаш заљубени: Најсилните љубовни хороскопски комбинации

Единствената совршена работа во овој несовршен свет е нивната љубов.
Датум: 17 јан 2016

Што сакаат мажите од жените?

Таа може да има боженствено тело и да биде најдобра во кревет, но тоа е само дел од колачот. Што всушност треба да поседува една жена, за мажите да ја окарактеризираат како „добар материјал за стабилна врска“?
Датум: 17 јан 2016

Зачувајте ги омилените џемпери: Како да ги перете без да ги оштетите?

Едно од омилените дневни парчиња во зимскиот период е дефинитивно џемперот.

Јадете италијанска храна како вистински Италијанец

Некој ќе каже дека во Италија се слабее, бидејќи Италијанците секогаш јадат свежо подготвена храна. Но, после неколку недели во Италија ќе бидете среќни што со вас сте ги понеле растегливите хеланки за вежбање.
Датум: 17 јан 2016

7 знаци дека пиете премногу кафе

Доколку се сомневате дека во текот на денот пиете повеќе кафе отколку што треба, проверете кои се негативните последици од прекумерното уживање во магичниот напиток.
Датум: 17 јан 2016

Нема да верувате: Мажите имаат нешто поважно од сексот

Иако мажите тоа никогаш нема да го признаат, постои нешто што им е поважно од сексот. И замислете, тоа не е фудбалот.
Датум: 17 јан 2016