11 август 2015 | Кафе пауза

14 преслатки животни кои се разладуваат на летните горештини

Летото е тежок период за преживување, особено за животните. :)

Сѐ што треба да знаете за флертувањето

И кога мислевте дека знаете сѐ за флертувањето...

Единствената причина поради која не смеете да се срамите од вашето тело

Поуката која може да се извлече од ова истражување е многу едноставна...

Спортска психологија: 4 техники со кои спортистите го достигнуваат својот потенцијал

За да постигнете успех во кој било спорт или атлетски натпревар, многу е важно да се фокусирате на вашиот ум исто колку што се фокусирате и на телото.

Направете сами: Капиново вино, лековита напивка која ги регулира притисокот и циркулацијата

Капиновото вино се препорачува за оние кои страдаат од анемија, замор, како и за регулирање на варењето на храната, притисокот и циркулацијата.

Љубовен тест: Дали сте го нашле вашиот совршен пар?

Дали имате заедничка иднина и ако да, каква ќе биде таа?

4 популарни фризури кои ни ја уништуваат косата

Сите сакаме да носиме коњско опавче или плетенки, но дали сте знаеле дека вашата слатка фризура може многу да ѝ наштети на вашата коса?

Бебе и булдог, родени на истиот ден, мислат дека се браќа и прават сè заедно

Кога Ивет Ивенс, го видела овој булдог кој бил роден на истиот ден како нејзиното бебе, Дилан, таа знаела дека станува збор за знак.

Ако сте психички силна личност, тогаш сигурно не ги кажувате овие работи

Дали се препознавате себеси дека ги кажувате овие работи?