23 март 2016 | Кафе пауза

Пролетни маски за смартфони кои се составени од вистински цвеќиња

Зарем има подобар начин на кој можете да го украсите вашиот смартфон во текот на овие неколку месеци?

Состанувањето со ист тип личности кажува многу за вас!

Ако постојано се состанувате со ист тип личности, повторно и повторно, дефинитивно треба да го прочитате ова!

10-те најдобри изјави на Џенифер Лоренс

Понекогаш смешна, а понекогаш сериозна, Џенифер Лоренс е како постар мудрец заглавен во телото на една млада жена.

3 важни нешта за тампоните кои поголемиот дел од жените не ги знаат

Внимавајте, бидејќи како и сите други производи од овој вид, така и тампоните можат да предизвикаат штета врз вашето здравје доколку не се користат правилно.

Од перфекционисти до психопати: Како да ги препознаете овие 5 типови личности?

Дали би препознале ако вашите пријатели се нарцисоидни или интровертни?

10 причини зошто паровите кои се забавуваат заедно се најсреќни

Играјте, смејте се и уживајте во заедничките излегувања бидејќи животот е убав.
Датум: 23 мар 2016

10 талентирани актери кои станале славни после 40-тата година

Успехот не доаѓа преку ноќ. Трпението, храброста и упорноста се клучните фактори на патот кон успехот.
Датум: 23 мар 2016

Неодоливо слатки животни кои едноставно не можат да ги сокријат нивните чувства

Нема потреба да чекате специјални прилики за да им покажете на вашите љубени дека сте пресреќни што ги имате покрај вас во вашите животи.
Датум: 23 мар 2016

10 одлични книги со неочекуван пресврт во приказната

Дали некогаш сте читале книга која на почетокот ви се чини дека е сосема нормална, но во еден момент ќе ве извади од памет со комплицираниот пресврт и чудесниот крај?
Датум: 23 мар 2016
12