22 јуни 2017 | Кафе пауза

5 сензуални секс пози за подолготрајно водење љубов

Ако сакате вашиот сексуален однос да трае подолго и да изобилува со емоции и страст, тогаш ви ги препорачуваме следниве 5 сензуални секс пози

Зошто мажите што одбираат писателки за сопруги се секогаш среќни, весели и насмеани?

Тие се во брак со најчувствителните, најемоционалните и најстрасните луѓе на планетата

Сè што треба да знаете ако вашето дете е левучар

Не е лесно да се биде левучар во свет на деснучари.

13 вистински настани што ни докажуваат дека работното место не мора да биде здодевно

Одлично е кога мали интересни работи се случуваат на работното место бидејќи тие стануваат дел од приказните за тоа место.

Како да се ослободите од лошата миризба на стапалата?

Стресот и габичните инфекции предизвикуваат зголемено лачење на пот, кое пак им годи на бактериите кои предизвикуваат лоша миризба.

15 признанија на луѓе кои зажалиле за нивната пластична операција

Многу луѓе се несигурни за својот изглед, а ова е најчесто поради некои ситни недостатоци кои само тие ги забележуваат.

ТВ серии што ги разочараа фановите со последните сезони и завршните епизоди

Кога една ТВ серија станува позната, продуцентите обично сакаат да ја одржуваат „во живот“ подолго отколку што треба, а ова претставува проблем!

Како изгледало одењето на плажа во 70-тите години?

Станува збор за фотографии со коишто ќе патувате низ времето и ќе се вратите во лудите 70-ти.

Живејте здраво: Брз рецепт за вкусна ужина што можете да ја однесете и на работа

Ужина која не само што лесно се подготвува, туку е и одлична за носење на работното место.

Фотографиите од слатки животни можат да ви помогнат да ја распламтите искрата во вашата врска

Истражувачите од државниот универзитет во Флорида дознале дека гледањето фотографии од слатки животинчиња, како што се кутриња и зајчиња, може да направи чуда за вашата врска!

Бунтовни и луди: Овие 4 хороскопски знаци со сигурност ќе ве вовлечат во неволја

Тие се најсамоуверените и најинспиративните хороскопски знаци, но честопати претеруваат и стануваат неподносливи.
12