Маријана Јанческа | Кафе пауза

10 модни додатоци што мора да ги имате за сезоната есен/зима 2016

Кралиците на уличниот изглед најдобро знаат колку свежина, елеганција, убавина и оригиналност може да внесат внимателно избраните додатоци во модната комбинација.

4 знаци дека љубовта има потенцијал да трае

Проверете ги следниве 4 знаци кои доколку ги наоѓате во односот со вашиот партнер, може слободно да здивнете, бидејќи таа врска има голем потенцијал да биде долгорочна.

Одлична и едноставна јога вежба за ослободување од лутина

Лесна идеја како да го постигнете внатрешниот мир и да се ослободите од лутината.

7 познати компании што користат детски робови за да ја направат вашата омилена чоколада

Деца помлади од 15 години, некои дури и на 5-годишна возраст, работат од шест наутро до доцна навечер во Западна Африка, во фарми за какао што се поврзани со големи компании за производство на чоколади.

4 начини на кои го уништувате слушателот во вас

Мислите дека сте добар слушател? Но, колку има вистина во тоа?

Дијабетeс: Факти и митови за шеќерната болест

Дојде време да видиме кои се фактите, а кои митовите за оваа болест.

Запознајте го 37-годишниот Норвежанец кој ги посетил сите 198 држави во светот

Норвежанецот Гунар Гарфорс дефинитивно спаѓа во групата исклучителни луѓе. Тој има 37 години и веќе ги посетил сите 198 држави во светот.

Познати актерки кои во одреден дел од нивниот живот биле бездомнички

Нивното богатство денес се проценува во милиони, им служат како модели за однесување на многу млади девојки низ целиот свет, воспоставуваат модни трендови и новинарите ги следат на секој чекор. Но, за нив животот не бил секогаш лесен.

6 едноставни чекори да влезете во форма пред летото

Сакате да имате доволно енергија за активностите во природа ова лето, но сакате и да имате добро тело на плажа? Следете ги овие шест совети.

8 знаци дека под итно ви е потребна промена во вашиот живот

Идејата за промена може да биде застражувачка, особено ако е на високо ниво. Меѓутоа, промената може да биде и неверојатно возбудлива и да ви овозможи да го искористите целосно својот потенцијал.

Како изгледаат луѓето после 1, 2 и 3 испиени чаши вино?

Погледнете ги фотографиите и видете дали и вашите реакции се отсликани на некоја од нив.
12