11 април 2016 | Кафе пауза

15 работи кои го влошуваат мамурлакот

Најдобриот лек против мамурлак е тој да се превенира, што значи да не се пие воопшто. Но, ако сепак одлучите да пиете, а не сакате да бидете мамурни наредниот ден, барем не правете ги следниве работи.

Колку долго треба да штедите за да купите стан во некои од најголемите светски градови?

Њујорк: 12 години. Просечна месечна плата: 3.547 долари. Просечна вредност на стан: 522.350 долари.

Клучните состојки за среќен живот

Понекогаш некои од состојките едноставно недостасуваат, сме заборавиле да ги ставиме или сме ги замениле со погрешни...

Одлична и едноставна јога вежба за ослободување од лутина

Лесна идеја како да го постигнете внатрешниот мир и да се ослободите од лутината.

7 познати компании што користат детски робови за да ја направат вашата омилена чоколада

Деца помлади од 15 години, некои дури и на 5-годишна возраст, работат од шест наутро до доцна навечер во Западна Африка, во фарми за какао што се поврзани со големи компании за производство на чоколади.

4 начини на кои го уништувате слушателот во вас

Мислите дека сте добар слушател? Но, колку има вистина во тоа?

Мапа на здравата исхрана: 5-те најздрави кујни во светот

Здравата исхрана е клучна за здравиот живот.

5 научно докажани животни лекции на кои нè учи „Малиот принц“

Сите сме ја препрочитувале оваа книга повеќе пати во текот на нашиот живот и секогаш сме откривале нешто ново, нешто што сме пропуштиле.

10-те најскапи луксузни хотели во светот

Сте се запрашале ли некогаш колку чини една вечер во најскапите хотели во светот?

Неверојатно анимирано музичко видео кое ќе допре до вашето срце

Како што се врти анимацијата, така и сцените се менуваат, внимателно раскажувајќи ни приказна исполнета со многу детали. Погледнете...

Хороскопските знаци откриваат: Која е вашата најлоша навика во љубовните врски?

Сите ние имаме лоши навики кои партнерот го вадат од кожа. Дознајте која е вашата според вашиот хороскопски знак.

8 проблеми во врската кои едноставно не можете да ги решите

Ако се чувствувате како само вие да вложувате напор а немате повратна реакција, подобро е да се ослободите себеси од врска која не ви носи ништо друго освен стрес и разочарувања.
12