Неверојатно анимирано музичко видео кое ќе допре до вашето срце

Неверојатно анимирано музичко видео кое ќе допре до вашето срце

Бендот Jane Bordeaux е добро познат во Тел Авив, од каде што работат, но благодарение на нивното неверојатно музичко видео за новата песна „Ma’agalim“, тие се прославија ширум светот. Станува збор за прекрасно и мудро анимирано патување кое едноставно ќе го најде патот до вашето срце.

Неверојатно анимирано музичко видео кое ќе допре до вашето срце

Видеото е лесно за гледање и без сомнение ќе ви побуди топли емоции. Станува збор за анимација која се претвора во убава приказна, надополнувајќи ја мелодичната музика. Како што се врти анимацијата, така и сцените се менуваат, внимателно раскажувајќи ни приказна исполнета со многу детали. Погледнете…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар