Родени сте во пролет? Еве како тоа влијае на вашиот карактер

Според најновите истражувања годишното време во кое сте родени може значително да влијае на вашиот карактер и здравје.

15 прекрасни ѓердани кои ќе направат да се издвоите од толпата

Надополнете ги вашите секојдневни модни комбинации, така што ќе ги направите впечатливи со овие 15 неверојатни дизајни на ѓердани.

Како изгледаат луѓето после 1, 2 и 3 испиени чаши вино?

Погледнете ги фотографиите и видете дали и вашите реакции се отсликани на некоја од нив.

22 реченици што треба да ги чуете кога ви е најтешко

Сите сме имале тешки денови. Или недели. Некои дури и години. Но, најважно е покрај нас да имаме добри пријатели што ќе нè потсетуваат дека и ова ќе помине.

Најчестите оправдувања на неверните мажи

И најцврстата девојка се случува да „падне“ на овие изговори, затоа внимавајте на нив.

15 причини зошто секој маж треба да биде со независна и амбициозна девојка

Тоа е таа силна девојка која секогаш сама ги води своите битни. Одлучна, а сепак чувствителна. Девојката која ќе ве привлече со својата љубов кон светот.

Дознајте како да заведете и задржите Лав

Лавовите на прв поглед може да делуваат малку застрашувачко бидејќи сакаат секогаш да бидат во центар на вниманието и се неверојатно амбициозни.

21 причина зошто бебињата се најголемите феминисти!

Дали знаевте дека бебињата се одлични феминисти - борци за рамноправност меѓу половите?