Дознајте како да заведете и задржите Лав

Дали сте вљубени во некој претставник на овој самоуверен знак? Лавовите на прв поглед може да делуваат малку застрашувачко бидејќи сакаат секогаш да бидат во центар на вниманието и се неверојатно амбициозни. Сигурно тоа е и причината зошто силно ве привлекуваат, но не знаете како да им пристапите. Доколку тоа е случајот и со вас, погледнете ги следниве неколку работи кои треба да ги знаете ако сакате да го привлечете и задржите вниманието на Лавот.

Дознајте како да го заведете лавот

Што треба да правите?

1. Задолжително кажете му колку е паметен, згоден и прекрасен.

2. Уживајте во наградите кои ќе ви ги даде за овие комплименти. Лавовите сакаат да примаат комплименти, но исто така умеат и да ги возвратат.

3. Дозволете вашиот свет да се врти околу него. Тој ќе ужива во тоа и ќе ви го направи животот многу поубав.

4. Охрабрете ја неговата смисла за хумор. Доколку го направите ова, тој ќе се труди секој ден да ве забавува и развеселува.

5. Покажете му колку навистина ви значи. Бидете искрени и отворете му го вашето срце. Тој ќе знае како да ви пружи поддршка и заштита.

Што не треба да правите?

1. Немојте да го игнорирате, освен ако не сакате засекогаш да го оттргнете од себе.

2. Немојте да му кажувате што да прави и не се обидувајте да воспоставите контрола врз оваа личност која секогаш сака да доминира. Тој не сака да се предава и сака да си ги тера работите по свое.

3. Немојте да му го скратувате вашето внимание. Нему му е потребно многу внимание секој ден.

4. Не чепкајте го неговото его и неговата малку незгодна природа. Неговото его е многу ранливо, а кога еднаш ќе се повреди тешко може да заздрави.

5. Немојте да го исмејувате пред други луѓе. Тоа е најлошото нешто што можете да му го направите и на тој начин засекогаш ќе ја изгубите неговата доверба.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар