03 февруари 2015 | Кафе пауза

Што би ѝ кажале на 16-годишната верзија од себеси во 30 секунди?

„InspireYale“, организација на недипломирани студенти при „Универзитетот Јеил“, е креатор на ова видео во кое се документирани одговори од 50 студенти на горенаведеното прашање.
Датум: 03 фев 2015

Отвори се земјо, голтни ме: 4 непријатни ситуации на работното место

Постојат ситуации кои можат да се случат на работа по кои ќе посакате да станете невидливи.

4 интересни начини на кои можете да ги замените јаглехидратите со карфиол

Подобрете ја вашата исхрана така што ќе ги замените овие 4 секојдневни оброци со нови и поздрави комбинации.

Како правилно да ги засукате ракавите на кошулата?

Постојат три начини на кои можете да ги засукате ракавите: кежуал, италијански и морнарски стил.

Со што се соочуваат девојките чиј бурен ноќен живот одеднаш завршил?

Без разлика дали станува збор за ново работно место, почеток на посериозна врска или пак, за едноставно созревање, сите девојки во текот на своите 20-ти години на некој начин ги одраснуваат лудите забави, пијаните ноќи и „лошите“ момци...

6 причини поради кои паровите треба заедно да гледаат порно филмови

Постои верување дека порно филмовите се штетни и придонесуваат за растурање на врските. Тоа не е точно.

Што е ова? Куче или маче?

Животно кое ја има привилегијата да биде и кученце и мачка.

9 причини зошто растењето со цртаните филмови од 90-тите години ве направило подобра личност денес

Нашата цел беше да го направиме светот подобар и токму на тоа нè инспирираа ликовите од цртаните!

Лековита напивка за нервозни црева

Оваа комбинација од чаеви со ленено семе ќе ви помогне инстантно да ги смирите вашите нервозни црева.

5 причини зошто разговорот со непознати личности ќе го направи вашиот живот возбудлив

Доколку не разговарате со странци, како очекувате да запознаете нови луѓе?

Што ги прави луѓето успешни? 8 правила на силните лидери

Патот до успехот е многу тежок и полн со препреки. Нема тајни, само правила до кои лидерите се држат. За да бидете најдобри во вашата работа погледнете ги следните правила.

Идеи за тетоважа за оние кои сакаат да читаат

Можно е да ја искажувате својата љубов кон книгите и читањето истовремено изгледајќи непослушно. Овие тетоважи го докажуваат тоа.
12