Што е ова? Куче или маче?

Што е ова? Куче или маче?

Ова повеќе ви личи на куче или маче?

Што е ова? Куче или маче?

Ова е Ачум. Тој сепак е мачор.

Што е ова? Куче или маче?

Како мало маченце тој имал меко нежно крзно, како и секое друго маченце. Но кога пораснал неговите сопственици сфатиле дека крзното не престанува да му расте. Тој всушност имал хипертрихоза, нарушување поради кое му се случувало тоа.

Што е ова? Куче или маче? Што е ова? Куче или маче? Што е ова? Куче или маче? Што е ова? Куче или маче?

Така тој ја има привилегијата понекогаш да личи на мало кученце…

Што е ова? Куче или маче?

…а понекогаш на голема страшна мачка.

Што е ова? Куче или маче? Што е ова? Куче или маче?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар