Лековита напивка за нервозни црева

Лековита напивка за нервозни црева

Оваа комбинација од чаеви со ленено семе ќе ви помогне инстантно да ги смирите вашите нервозни црева

Лековита напивка за нервозни црева

Потребни состојки:
  • 100 грама мелено ленено семе
  • 100 грама сладок корен
  • 100 грама ајдучка трева
  • 100 грама нане
  • 100 грама мајчина душичка
  • 1 литар зовриена вода
Начин на подготовка:

Помешајте ги заедно сите состојки и од вкупната количина издвојте 5 полни супени лажици и помешајте ги со 1 литар зовриена вода. Повторно добро измешајте, затворете, оставете да стои барем половина час и потоа исцедете. Оваа лековита напивка се препорачува да се пие полека, со мали голтки и во текот на целиот ден. Ќе се изненадите од моќта на овој природен лек за нервозни црева.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар