15 илустрации кои покажуваат во што се претвора светот

Елија Колумбо е уметник чии дела се со многу подлабока порака отколку што изгледа на прв поглед. Ако подобро ги погледнете, ќе ви стане јасно – овие илустрации се вистинската рефлексија на нашиот свет.

1. „Тепање“ време

(1)15-ilustracii-koi-pokazhuvaat-vo-shto-se-pretvora-svetot-kafepauza.mk

2. Социјално вежбање

(2)15-ilustracii-koi-pokazhuvaat-vo-shto-se-pretvora-svetot-kafepauza.mk

3. Затвореници

(3)15-ilustracii-koi-pokazhuvaat-vo-shto-se-pretvora-svetot-kafepauza.mk

4. Жолта внатрешност

(4)15-ilustracii-koi-pokazhuvaat-vo-shto-se-pretvora-svetot-kafepauza.mk

5. Вработување

(5)15-ilustracii-koi-pokazhuvaat-vo-shto-se-pretvora-svetot-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар