05 мај 2014 | Кафе пауза

18 нешта што на паровите кои се подолго време во врска им е здодеано да ги слушаат

Погледнете што навистина им се врти во глава на паровите откако ќе им се постават прашања како „Зарем не се плашите дека пропуштате работи?“

Видео кое секој треба да го изгледа: Погледни нагоре

„Lo Up“ е видео-лекција која нѐ учи на нешто многу важно преку приказната за вистинската љубов...

7 златни правила за оние кои носат контактни леќи

Само 2% од луѓето хигиенски ги користат леќите, а дури 80% се во заблуда дека правилно ги употребуваат. За да не спаѓате во тие 80%, ви препорачуваме да ги прочитате следните 7 златни правила за употреба на контактните леќи.

Патување низ времето преку автопортретите на една 16-годишна девојка

Сте се запрашале ли некогаш како би изгледале во 70-тите или пак, во 20-тите години?

Дефинирајте го личниот стил

Кој стил вам ви прилега? Ова се чекорите за да откриете.
Датум: 05 мај 2014
, Автор:

3 најчести митови за холестеролот

Иако за холестеролот се знаат многу работи, она што многумина не го знаат е вистината за следниве три мита.
Датум: 05 мај 2014
, Автор:

Најдобрите животни совети од Волт Дизни

Погледнете дел од советите на Дизни кои ќе ве инспирираат и охрабрат да почнете да ги остварувате вашите соништа...

Ако вашите соништа не ве плашат…

„Ако вашите соништа не ве плашат тогаш не се доволно големи.“
Датум: 05 мај 2014
, Автор:

Добра вест за првородените женски деца

Студијата дошла до заклучок дека првородените ќерки имаат најголеми шанси за успех, а оваа теорија го поддржува и искуството на познатите личности како Опра, Бијонсе, Џ. К. Роулинг и Хилари Клинтон.

Наградна игра на Стопанска банка: „Плаќај со VISA и отпатувај во Бразил“

Бидете дел од најголемиот светски настан оваа година – Светското првенство во фудбал FIFA World Cup 2104 во Бразил благодарение на VISA, официјален партнер на FIFA!
Датум: 05 мај 2014
, Автор: