Што можете да носите во текот на летото, доколку не сакате фустани?

Вие навистина се радувате на летото, но навистина би сакале да го прескокнете оној дел со фустаните. Еве неколку одлични модни предлози за вас.

Поучна приказна: Ученикот и мокрите панталони

Секогаш обидувајте се да ги разберете луѓето и да им помогнете кога ќе имаат потреба од тоа.

5 видови панталони што совршено ќе ги заменат вашите омилени фармерки

Време е да заборавете на фармерките и да им дадете шанса на овие видови панталони.

Неодоливи комбинации со капри пантолони кои мора веднаш да ги испробате

Трендот кој дефинитивно ќе го засакаме оваа сезона се токму капри пантолоните!

Работен моден водич: Носете ги пантолоните на топ 6 шик начини

Не е лесно секогаш да ја пронајдете комбинацијата во која ќе изгледате шик, но и работно.

Мал моден водич: Како да ги изберете идеалните црни пантолони според вашата градба на тело?

Црните пантолони се задолжително парче облека во сечиј гардеробер!

Како да ги комбинирате фармерките во црвена боја?

Многу девојки се запрашуваат како да ги вклопат црвените фармерки или пантолони во својата секојдневна модна комбинација...

Нека „бело од глава до пети“ биде вашиот избор за оваа сезона

Доколку сакате бели дневни комбинации, тогаш оваа сезона ќе можете да ги носите постојано.

Како да ги комбинирате пантолоните со широки ногавици оваа пролет?

Нашиот предлог за оваа сезона се пантолони со широки ногавици и висок струк кои ќе бидат апсолутен тренд во наредните месеци.

Моден водич: Како соодветно да ја комбинирате облеката ако сте висока девојка?

Доколку сте ја имале таа среќа да бидете висока девојка, тогаш многу добро знаете дека облекувањето за вас претставува вистинско задоволство, но понекогаш и вистинско мачење.

Облека која не би требало да ја носите ако имате повеќе од 40 години

Понекогаш и искусните жени можат да погрешат кога станува збор за облеката.

Блејзерот останува на модната сцена: Како да го носите оваа есен?

Опуштената варијанта на сакото, блејзерот, е идеално парче за рана есен.