Ѕвонарки: Моделот панталони на којшто продолжуваме да му се враќаме

Иако трендовите се менуваат неверојатно брзо, голем дел од нив, одвреме-навреме, се враќаат на модната сцена. Еден од омилените трендови што се враќаат се и ѕвонарките.

Ѕвонарки: Моделот панталони на којшто продолжуваме да му се враќаме

Станува збор за модел панталони кои предизвикуваат поделено мислење. Додека постојат жени кои радо би ги носеле, постојат и жени кои не можат воопшто да ги замислат.

Ѕвонарки: Моделот панталони на којшто продолжуваме да му се враќаме

Тексас ѕвонарките дефинитивно биле омилено парче облека на нашите мајки, но веројатно и вие сте ги обожавале додека сте биле мали.

Ѕвонарки: Моделот панталони на којшто продолжуваме да му се враќаме

Иако со секое враќање трендот подложи на промени, на некој начин, ова парче облека некогаш стигнува помеѓу водечките модни трендови.

Ѕвонарки: Моделот панталони на којшто продолжуваме да му се враќаме

Една од главните причини зошто некои не ги сакаат ѕвонарките е тоа што не стојат добро на секоја женска фигура. Но доколку доволно го познавате вашето тело и најдете модел со одговарачка висина на струкот, овие панталони навистина ќе ја истакнат вашата фигура. Нозете ќе ви изгледаат подолго а половината послаба, што делува навистина примамливо.

Ѕвонарки: Моделот панталони на којшто продолжуваме да му се враќаме

Важно е да знаете дека овој модел панталони може и визуелно да ве направи пониски. Поради тоа важно е да знаете да ги одберете и вистинските обувки. Дефинитивно, ѕвонарките стојат најдобро со високи потпетици.

Ѕвонарки: Моделот панталони на којшто продолжуваме да му се враќаме

Можете да ги комбинирате и за ноќни и за дневни излегувања, а особено привлечни се бидејќи се вклопуваат во разни стилови на облекување.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар