Првиот бизарен тренд за 2019-та година: Панталони со различни ногавици

Изминативе неколку години видовме навистина секакви видови панталони – од провидни модели, па сè до модели со танга. Веројатно сметате дека не треба премногу да се експериментира со ова парче облека и дека сигурно сте виделе веќе сè.

Првиот бизарен тренд за 2019-та година: Панталони со различни ногавици

Но дизајнерите не се согласуваат и оваа година се појавија панталоните со различни ногавици. Панталоните се дело на украинската дизајнерка Ксенија Шнајдер и имаат две различни ногавици. Најверојатно се наменети за неодлучни девојки кои не знаат кој модел би им стоел подобро. Доколку сепак ви се допаѓаат, добро е да знаете дека нивната цена е неверојатни 300 евра.

Првиот бизарен тренд за 2019-та година: Панталони со различни ногавици

Интересно е што дизајнерката го смислила моделот уште пред неколку сезони, но мислела дека е „премногу луд“ и дека не му е потребен никому.

„Пред неколку месец сфатив дека сепак му се потребни на некој, а тој некој сум јас“, изјавила Ксенија.

Првиот бизарен тренд за 2019-та година: Панталони со различни ногавици

Дизајнерката додала дека се надева дека нејзините откачени панталони барем ќе ги насмеат луѓето. Дали би ги носеле овие панталони?

Погледнете и кои модели на чевли ќе владеат во 2019-та година.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар