Фармерките веќе не се во мода: На модната сцена ќе доминираат овие модели

Фармерките веќе не се во мода: На модната сцена ќе доминираат овие модели

Фармерките се парче облека што беше во тренд со децении, но сега е време тие малку да одморат. Наместо фармерки, во сезоната пролет/лето ќе се носат интересни модели на панталони и здолништа, со различна должина, а секоја жена ќе може да најде нешто што одговара на нејзиниот стил.

1. Тексасно здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Jen ⚡️Hype The Look (@hypethelook) on

Иако фармерките нема да бидат многу актуелни, тексасот не исчезнува целосно. Често ќе гледате здолништа од овој материјал, а тие се одлично парче облека за секојдневни комбинации, за излегување на кафе, во кино или на прошетка. Ова парче облека се комбинира со сите бои, па ќе имате можност да правите различни комбинации.

2. Бермуди

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heather S. (@lastnightssky) on

Според дизајнерите, бермудите ќе бидат најголемиот моден тренд оваа сезона. Со ова парче облека можете да правите секојдневни, но и елегантни комбинации.

3. Хеланки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Trendencias (@trendencias) on

Освен што се удобни, можете да ги комбинирате со многу други парчиња облека. Стил и удобност – сè на едно место, па затоа речиси и да нема жена што не сака хеланки.

4. Плетени панталони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by akko (@ach_pon) on

Овој модел веќе ги освои срцата на многу трендсетерки. Овие панталони се многу удобни, па нема причина да не ги сакате. Во комбинација со широка кошула, тие изгледаат феноменално.

5. Панталони во светли бои

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Веселите бои ќе бидат актуелни оваа сезона, а пантaлоните во светла боја ќе ја освежат секоја комбинација. Монохроматскиот стил е полн погодок.

Погледнете каков накит ќе се носи во текот на ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар