27 јули 2020 | Кафе пауза

8 животни вистини од кинескиот филозоф Лао Цу што ќе ви го променат животот

Лао Цу е еден од најпознатите кинески филозофи и од него можеме да научиме многу важни животни лекции.

Ова се најмодерните панталони и шорцеви за летниот период

Ако не можете да им одолеете на летото и на летните забави, сè што навистина треба да направите е да му се препуштите на моментот.

Тест: Тоа што прво ќе го забележите на сликата ќе го открие вашиот вистински идентитет

Обрнете внимание на сликата. Што прво ви го привлече вниманието? Одговорот може да открие многу за вас и за вашата личност.

Како се однесуваат хороскопските знаци кога ќе исчезне љубовта?

Љубовта не трае вечно, а астрологијата ви открива како се однесува секој хороскопски знак кога неговата љубовна врска е во криза.

7 чекори како да се справите со вашето дете ако презборува

Вам тоа однесување ви е чудно, но сепак можете да најдете решение и да управувате правилно со овие ситуации со цел да изградите здрав однос со вашите деца.

Фотограф од Канада ги фотографира уникатните дизајни на автобуските постојки од советската ера

Овој фотограф патувал во 14 различни држави за да ги фотографира уникатните дизајни на автобуските постојки од советската ера.

Рецепт: Како да направите алиоли од авокадо?

Овој неверојатен рецепт за алиоли е без масло, а потребни ви се 5 минути, неколку состојки и блендер. Овој сос е одлична комбинација со печен компир и зеленчук!

5 апликации кои ќе ви помогнат да спиете подобро

Можеби отсекогаш сте имале проблеми со спиењето или можеби тоа е поради моменталната состојба во светот, но како и да е, спиењето е многу важно за здравјето и тој проблем треба да се реши.