5 апликации кои ќе ви помогнат да спиете подобро

5 апликации кои ќе ви помогнат да спиете подобро

На секој му се има случено да не може да спие цела ноќ. Полошо е кога телото е исцрпено, но умот едноставно не може да се исклучи. Можеби отсекогаш сте имале проблеми со спиењето или можеби тоа е поради моменталната состојба во светот, но како и да е, спиењето е многу важно за здравјето и тој проблем треба да се реши. За среќа, постојат многу апликации кои можат да му помогнат на умот да се опушти и да промовираат здрави навики.

5 апликации кои ќе ви помогнат да спиете подобро

1. Calm

Оваа апликација ќе ви помогне да ја намалите вознемиреноста и да се чувствувате посреќно фокусирајќи се на медитација, правилно дишење и релаксација. Апликацијата вклучува програми за дишење, сцени во природа и многу повеќе.

2. Headspace

Идеална за секој кој сака да научи да медитира и даго намали стресот, оваа апликација е полна со вежби за дишење и совети за релаксирање.

3. Sleep Cycle

Оваа апликација го следи и анализира сонот. Можете да го изберете времето за будење, а апликацијата нежно ќе ве разбуди, така што ќе се чувствувате одморено и ќе бидете подготвени да го започнете денот.

5 апликации кои ќе ви помогнат да спиете подобро

4.  Noisli

Оваа апликација создава совршени звуци за релаксирање или работа. Ги користи придобивките од звуците од околината за да ја подобри вашата концентрација и да ве смири.

5. Pzizz

Оваа апликација им помага на корисниците да го смират умот, да заспијат брзо и кога ќе се разбудат да се чувствуваат свежо. Можете да ја наместите штоперицата според тоа колку сакате да спиете, па додека спиете ќе слушате релаксирачка сесија.

Погледнете ги овие 6 апликации слични на Инстаграм што можете да ги користите доколку не сакате да бидете многу друштвени.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар