5 модели на панталони што летово ќе бидат попопуларни од фустанчињата и здолништата

Голем број жени за време на летните месеци ги туркаат своите панталони во задниот дел од шкафот, но изгледа дека оваа година правилата се менуваат. Летните панталони овозможуваат голем број модни комбинации кои ќе ве разладуваат, но и ќе направат да се чувствувате удобно. Секако, треба да ги одберете оние материјали и модели кои ќе ѝ дозволат на вашата кожа да дише. Па, ако ви е потребна модна инспирација за комбинирање на летните панталони, одберете ја омилената во продолжение…

1. Панталони на линии

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Williams | Fashion Me Now (@lucywilliams02) on

Линиите се секогаш во тренд и многу лесно се комбинираат, додека истовремено се и омилениот летен модел со години. Па, ако сакате да играте на сигурно, ова е моделот за вас.

2. Тренерки од лесни материјали

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

Да, дури и тренерките доживеале трансформација летово, па тие веќе не припаѓаат само на купчето облека за вежбање. Тие можат да се комбинираат со буквално сè во вашиот шкаф!

3. Бели панталони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

Понекогаш изгледа како белите модни парчиња да се резервирани само за летните денови. Па зарем има подобар начин да се изборите против летните горештини?

4. Ленени панталони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsey Holland (@ropesofholland) on

Ленот повторно се враќа во мода, и тоа токму во топлите месеци од годината бидејќи е совршен избор кога температурите се многу високи.

5. Кратки панталони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia (@livpurvis) on

Секоја жена треба да има барем еден пар кратки панталони во нејзиниот шкаф. Тие изгледаат многу префинето елегантно и можат да се искомбинираат за сите прилики.

За девојките што се во чекор со модата: Најпопуларниот модел на фустан за ова лето!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар