Блогерките ширум светот ги обожаваат овие пантолони во кои нозете им изгледаат двапати подолги

Ако сте во потрага по нов пар пантолони, тогаш обрнете внимание на овој модел. Тие одлично функционираат во дневните, но и во вечерните варијанти, па лесно можете да ги комбинирате за на работа, како и за вечерни излегувања. Вие исто така можете и со нив да се прошетате низ парк или да седнете на дневно викенд кафе со пријателките во локалното кафуле.

Високиот струк и широките ногавици се полн погодок, па покрај тоа што ќе го нагласат вашиот струк, притоа правејќи го многу потесен, истовремено визуелно ќе ги издолжат и вашите нозе. Тоа што можеби исто така ќе ви биде интересно да го знаете е дека овие панталони најверојатно биле и омилените модели на вашите мајки во средношколските денови.

Во продолжение погледнете дел од најпопуларните блогерки што совршено ги комбинирале овие одлични модели на панталони.

Силви Мус ги комбинирала своите омилени бели панталони со бел топ, а виткиот струк го нагласила со црн ремен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sylvie Mus (@sylviemus_) on

Камила Кариера одбрала впечатлива комбинација така што избрала панталони со силна жолта боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Camille Charriere (@camillecharriere) on

Истата боја ја одбрала и Таму МекФерсон, која е позната по своето експериментирање и играње со боите

 

View this post on Instagram

 

A post shared by All The Pretty Birds (@tamumcpherson) on

Да, овие панталони не мора секогаш да бидат еднобојни, а тоа го докажала Трина Кјаер, која воодушевува со оваа комбинација

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Trine Kjær (@trinekjaer_) on

Тина Андреа не можела да одолее на една од најпопуларните принтови за оваа сезона – карираното!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tine Andrea (@tineandreaa) on

Дарја Бараник е вистински моден експерт, па затоа и воопшто не е чудно што веднаш го прифатила овој тренд

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Darja Barannik (@darjabarannik) on

Мила Кунис започнала нов тренд: Најслатката фризура за оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар