Мила Кунис започнала нов тренд: Најслатката фризура за оваа пролет

Мила Кунис започнала нов тренд: Најслатката фризура за оваа пролет

Мила Кунис одлучила да ја освежи својата фризура со мала, но одлична промена којашто е идеална за пролетната сезона. Актерката се препуштила во рацете на фризерот Ренато Кампора кој се одлучил за популарниот лоб, односно за долгиот боб.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Renato Campora (@renatocampora) on

Со оваа фризура, нејзината рамна, тенка коса добила волумен, за којшто најмногу помогнале слоевите со различи должини што идеално ѝ го врамиле целото лице. Лоб е единствената фризура што може да ја носат сите девојки, со сите облици на лице, но и сите видови коса – од рамна до кадрава, од тенка до густа.

Со нејзината Инстаграм објава, Мила Кунис ставила крај на трендот за рамна коса и го вивнала лобот уште повисоко на листата за популарност. И тоа е сосема разбирливо, бидејќи оваа фризура е практична и лесна за стилизирање, и ако погледнеме наназад низ годините – безвремена!

Погледнете ја и оваа шик пунџа за секоја прилика за која ви се потребни само 5 минути.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар